Gdzie kupić Bitcoina?

Photo by Andre Francois on Unsplash

Bitcoin można kupić na giełdach lub bezpośrednio od innych osób za pośrednictwem marketplaces – kantora. Możesz płacić za nie na różne sposoby, poczynając od twardej gotówki, przez karty kredytowe i debetowe, a kończąc na przelewach bankowych, a nawet na innych kryptowalutach, w zależności od tego, z kim kupujesz je i gdzie mieszkasz.

Znajdź dobry portfel

Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie portfela do przechowania bitcoina – będziesz go potrzebować, niezależnie od preferowanej metody zakupu. Może to być portfel internetowy (część platformy wymiany lub niezależny dostawca), portfel na komputery, portfel mobilny lub offline.

Nawet w tych kategoriach portfeli istnieje szeroka gama usług do wyboru, dlatego warto przeprowadzić badania, zanim zdecydujesz, która wersja najlepiej pasuje do twoich potrzeb. Najważniejszą częścią każdego portfela jest bezpieczne przechowywanie kluczy (ciąg znaków) i / lub hasła. Jeśli je zgubisz, utracisz dostęp do przechowywanego tam bitcoina.

Coinbase – jest wyposażony w przyjazny portfel, który łączy się bezpośrednio z usługami wymiany i jest prosty w użyciu, dzięki czemu jest jednym z najpopularniejszych portfeli Bitcoin. Kiedy się zarejestrujesz i otrzymasz pewną sumę ubezpieczenia za Bitcoin, który przechowujesz i możesz przejść do trybu online z dowolnego urządzenia, aby sprawdzić swoje kwoty lub dokonać zmiany.

Exodus – uniwersalna aplikacja w trybie offline z obsługą wielu kryptowalut, w tym Bitcoin. Exodus jest darmowy i ma wbydowaną funkcję zmiany kształy i kilka prostych narzędzi do tworzenia wykresów, które pomagają w wizualizacji portfela kryptowalut.

Mycelium – to popularny portfel mobilny znany z kompatybilności z bardziej zaawansowanymi technologiami, takimi jak portfele sprzętowe Trezor (dla maksymalnego bezpieczeństwa) i Tor.

Ważne: portfel online jest w porządku dla twojego pierwszego zakupu Bitcoina, jeśli znajdziesz się z cenną kryptowalutą i ze względu na wzrost wartości, pamiętaj o przechowywaniu go w portfelu offline „cold storage” dla maksymalnej ochrony.

Czas otworzyć konto na giełdzie.

Na giełdzie kryptowalut możemy kupować lub sprzedawać bitcoiny i inne kryptowaluty. Obecnie największą giełdą jest BitMEX, później z kolei jest Bitfinex, Gdax, Bitstamp etc.

Coinbase jest zdecydowanie najbardziej oczywistą propozycją dla ludzi kupujących swój pierwszy Bitcoin na świecie, w Polsce mamy BitBay o czym będzie poniżej. Jest bardzo prosty w obsłudze, ma świetny interfejs i wykazuje niezmiennie wysoką jakość, jeśli chodzi o opiekę nad klientami. Jest dostępny na komputerze oraz urządzenia mobilne.

CEX oferuje jeszcze więcej prostoty tym, którzy nieco bardziej przyzwyczajeni do wymiany w ogóle. aje ci natychwmiastowe kursy wymiany i podstawowe opcje kupna / sprzedaży bez żadnych przeszkód do przeskoczenia. Jednak jego opcje płatności są nieco ograniczone.

Bitbay jest największą w Polsce giełdą umożliwiająca nam możliwość szybkich wpłat i wypłat różnymi metodami. Poczta Polska, bankomaty czy karta do konta to najpopularniejsze z nich. Karty kredytowe i debetowe Visa i Mastercard umożliwiają szybkie wpłaty walut EUR i USD na konto BitBay.

Wybierz sposób płatności

Musimy pamietać że giełdy akceptują różne opcje płatności w zależności od tego, z czego chcemy korzystać. Konta bankowe i przelewy kartą kredytową są zwykle akceptowane przez większość giełd z pewnymi ograniczeniami. Przelewy są trochę bardziej dotkliwe, a przelewy PayPal mogą być niedozwolone. Coinbase pozwala jednak na wszystkie te metody płatności, dlatego pozostaje łatwą rekomendacją dla początkujących.

Uwaga: bankomaty Bitcoin umożliwiają wymianę gotówki Bitcoin w kompatybilnych portfelach. Te bankomaty są dostępne w ograniczonej liczbie miast, ale stanowią alternatywę dla wypłacania pieniędzy za pomocą giełdy. Ponownie, większość giełd i portfeli internetowych nie będzie zajmować się bezpośrednio gotówką.

Wymiana za gotówkę

Platformy takie jak LocalBitcoins pomogą ci znaleźć osoby w pobliżu, które chcą wymienić bitcoin na gotówkę.

Bankomaty to maszyny, które wyślą Bitcoin do twojego portfela w zamian za gotówkę. Działają w podobny sposób jak bankomaty bankowe – karmisz rachunki, trzymasz kod QR swojego portfela na ekranie, a odpowiednia ilość bitcoinów przesyła się na twoje konto. Coinatmradar może pomóc Ci znaleźć bankomat Bitcoin w Twojej okolicy.

Giełda, a portfel

Warto też pamiętać, że giełdy dostarczają informację o tym, za jaką kwotę pieniędzy możesz kupić ilość ile danej kryptowaluty możesz kupić za konkretne kwoty pieniędzy. Jednak ze względu na niestabilny charakter, ceny Bitcoin mogą się znacznie różnić w zależności od wymiany i z chwili na chwilę.

Niezależnie od tego, czy planujesz ostatecznie sprzedać swój Bitcoin (miejmy nadzieję, że przynosi zysk) lub użyć go do zakupu czegoś, bądź gotowy, aby to zrobić w każdej chwili. Sposób, w jaki wartość Bitcoin waha się, jest ważna, aby wcześnie zaplanować grę końcową.

 

Coinbase – https://www.coinbase.com/join/5a1de84898e4f402ee825c8a
Binance – https://www.binance.com/?ref=22870801
Bitmex – https://www.bitmex.com/register/lpqUwv